En Güzel ilahi sözleri, ilahi dinle, ilahi izle, ilahi sözleri

MENÜ

Sedat Uçan Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? ilahileri?

admin

1264

Yok

Sedat Uçan Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? ilahileri?

SEDAT UÇAN KİMDİR ?

Gönüllere taht tasavvuf sanatçısı Sedat Uçan, Erzurum  İspir ilçesin de Ardıçlı Köyünde 25 Haziran 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Ardıçlı Köyünde tamamlamış; orta okul ve lise eğitimine İspir’ de devam etmiştir. İspir İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. Çok küçük yaşlarda tasavvufa olan ilgisini fark etmiştir. Küçük Yaşlarda yaşlarda yaptığı besteleriyle dinleyenleri kendine meftun bırakmıştır. Başarı basamakların ilk çıkış noktası , “Muhammedin Hürmetine” adlı bestesidir. 1998 senesinde müzik piyasasına profesyonel olarak başlamıştır. O yıllarda ilk albümü olan “İlahi Aşkınla” adlı kasetini piyasaya çıkartmıştır. Albümleri yüz binlerce satan Sedat Uçan, Birçok Avrupa ülkesinde konserler vererek hayranlarıyla buluşmuştur.

Danimarka, Almanya, İsviçre, Fransa,Hollanda, Norveç ve Avusturya’da birçok konser vererek yurt dışındaki hayranlarına da tasavvuf zevkini yaşatmıştır. Bunların yanında birçok sünnet törenleri, kına geceleri ve düğün organizasyonları gibi etkinliklere katılmış ve ilahilerini seslendirmiştir. Ülkemizde Kutlu Doğum Haftalarında ve çeşitli dini günlerde, belediyeler ve diyanet işleri bakanlığından da tasavvufi programlara davet edilmiş ve sevenleriyle buluşmuştur. Türkiye’de ve yurt dışında büyük bir  kitleye sahip olan Sedat Uçan, günümüzün en iyi Tasavvuf sanatçılarından birisi olmayı başarmıştır.

SEDAT UÇAN İLAHİLERİ

Sedat Uçan, profesyonel olarak Tasavvuf müzik kariyerine başladığından beri, “Sanat toplum içindir” ve “Sanat sanat içindir” görüşüne saygı göstermiştir. Fakat bu iki görüşte düşüncede de bir eksiklik olduğunu düşünmeye başlamış ve o günden itibaren “Sanat Allah içindir” görüşünü benimsemiştir. Bu görüş anlayışıyla dinleyicilerine tasavvufi müzik zevkini yaşatmaya devam eden Sedat Uçan’ın en sevilen ilahileri şunlardır;

Ağlaya Ağlaya,

Seferim Var,

Resulün Ümmetiyiz,

Senin Aşkın,

Yüceler Yücesi,

Aşk ile Gururlanma İnsanoğlu,

Haline Şükret,

İlanım Var,

Özünde İslam,

Ravza,

Resulün Gülleri,

Gel Tevbe Eyle şeklindedir.

Geçmişten Günümüze Sedat Uçan Albümleri

1998 yılında profesyonel müzik kariyerine başlayan Sedat Uçan, o yıllardan beri birçok albüm çıkarmıştır. En önemli prensiplerinden birisi her yıl en az bir albüm çıkarmak olan Sedat Uçan, günümüze kadar 10’dan fazla albüm çıkarmıştır. Kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam eden Uçan’ın, bu süreçte yaptığı albümler şunlardır;

Aşk Elinde,

Söz Verdim Allah’ım,

Gönlümün Sultanı,

İlahi Aşkınla,

Senin Aşkına,

Sevdasına Yandık,

Düet,

Resulün Ümmetiyiz,

Resulün Gülleri,

Aşk Kervanı

Adına Kurbanım Ya ResulAllah.

Ayrıca daha birçok albümün geleceğinin ve konser müjdesini veren Uçan, sevenlerine tasavvufi müzik keyfini sonuna kadar yaşatmak için sabırsızlıkla beklediğini ifade etmiştir.

Sedat Uçan ‘ın resmi Web sitesi : https://www.sedatucan.com.tr/

BENZER KONULAR

Benzer konu bulunamadı.